Czakry i nasze emocje – mini poradnik dla początkujących

czakry

Czakry i nasze emocje. Mam nadzieje, że ten krótki, bardzo podstawowy poradnik o tym, jak pracować z czakrami w naszym ciele poprzez okiełznanie naszych emocji, pomoże osobom na początku ich drogi w rozwoju duchowym.

Czym są czakry?

Nie od dzisiaj wiadomo, że aby osiągnąć połączenie ze swoim Wyższym Ja, należy wypracować w sobie równowagę wewnętrzną. Aby to osiągnąć należy oczyścić nasze skupiska energetyczne, które nazywamy czakrami.

Czakry decydują o tym, jak wykorzystujemy energię. Są bateriami dla różnych poziomów życiowej energii. Pobierają, przechowują i nadają kształt energii poprzez łączność z kosmiczną siłą życiową. Swobodny przepływ energii pomiędzy nami, a Wszechświatem jest bezpośrednio uzależniony od naszego ogólnego zdrowia i zadowolenia.

Wszelkie zablokowania i ograniczenia w pobieraniu i manifestowaniu się energii życiowej powodują zaburzenia w pracy całego organizmu, co objawia się chorobą, złym samopoczuciem, brakiem energii, lękiem lub zachwianiem równowagi emocjonalnej.

A więc ładnie podsumowując, nasze czakry są w naszym ciele niczym małe sadzawki w strumieniu energii. Energia krąży w tych sadzawkach zasilając je, nim popłynie dalej. Kiedy zostają zanieczyszczone połączenia pomiędzy nimi, przez różne „brudy” codziennego życia, przepływ ten zostaje zablokowany. Jeżeli oczyścimy połączenia, strumień energii oczyści się i popłynie dalej. Odzyskamy wewnętrzną harmonię i równowagę.

W naszym ciele znajduje się 7 czakr. Każda z nich ma swoje znaczenie i może zostać zatkana przez odrębny rodzaj emocjonalnego błota. Powinniśmy być świadomi, że otwieranie czakr może być dla nas bardzo intensywnym doznaniem. Nigdy nie wiadomo, jakie emocje się uwolnią podczas tego procesu.

Jakie emocje je blokują i jak możemy je odblokować?

  1. Czakra Korzenia – Czakra Ziemi

Ta czakra znajduje się u podstawy kręgosłupa. Odpowiada za przetrwanie, a jest blokowana przez strach. Czego boimy się najbardziej? Musimy poznać i pozbyć się swoich lęków. Sprawmy aby popłynęły w dół strumienia.

  1. Czakra Sakralna – Czakra Wody

Z kolei ta czakra znajduje się nieco poniżej naszego pępka. Odpowiada za przyjemność, a jest blokowana przez poczucie winy. Aby ją odblokować musimy przyjrzeć się poczuciu winy, które nas dręczy. Zastanówmy się, za co się obwiniamy w życiu. Musimy zaakceptować fakty, które już się zdarzyły, ale nie pozwólmy aby zmąciły i zatruły naszą energię. Jeżeli chcemy wywierać pozytywny wpływ na naszą przestrzeń, musimy sobie wybaczyć.

  1. Czakra Słoneczna – Czakra Ognia

Trzecia czakra znajduje się dwa palce powyżej pępka. Ta czakra odpowiada za wolę, a blokuję ją wstyd. Zastanówmy się, czego tak bardzo się wstydzimy. Czym rozczarowaliśmy samych siebie? Pokonajmy to uczucie, a odnajdziemy równowagę.

  1. Czakra Serca – Czakra Powietrza

Jak sama nazwa mówi jej ośrodek znajduje się w sercu. Ta czakra odpowiada za miłość, a blokuje ją smutek. Wydobądźmy z siebie cały nasz smutek. Szczególnie jeżeli chodzi o smutek związany z jakąś wielką dla nas stratą. Wiedzmy, że miłość jest rodzajem energii, która wiruje wokół nas. Nawet jeżeli stracimy kogoś nam bliskiego bądźmy pewni, że jego miłość zawsze będzie przy nas, bądź odrodzi się dla nas w innej formie. Pozwólmy, aby ten ból odpłynął.

  1. Czakra Gardła – Czakra Dźwięku

Ta czakra jest umiejscowiona w gardle. Odpowiada za prawdę, a blokują ją kłamstwa, które mówimy między innymi sami sobie. Nie możemy kłamać w sprawie nasze własnej natury. Musimy zaakceptować to, kim naprawdę jesteśmy.

  1. Czakra Trzeciego Oka – Czakra Światła

Szósta czakra znajduje się pośrodku czoła. Odpowiada za postrzeganie, a jest blokowana przez złudzenie. Największym złudzeniem naszego świata jest złudzenie odrębności. To co wydaje nam się odrębne i różne, w rzeczywistości jest jednością. Na przykład podział kulturowy, religijny, czy nawet podział przez kolor skóry. Wszyscy jesteśmy ludźmi. Wszyscy i wszystko jest tak naprawdę ze sobą połączone.

  1. Czakra Korony – Czarka Wibracji

Ta czakra znajduje się na czubku głowy. Odpowiada za czystą energię kosmiczną, a blokuje ją przywiązanie do spraw ziemskich. Zastanówmy się nad tym, co przywiązuje nas do tego ziemskiego świata. Wyzwólmy się z tych wszystkich pragnień i przywiązań. Pozwólmy im odejść, a spłynie na nas czysta, kosmiczna energia.