16-letnia Amy Thomson z Glasgow Była piękną, pełną radości nastolatką. Miała wielu znajomych z którymi uwielbiała imprezować. Pewnego dnia podjęła jednak decyzję, która zrujnowała jej życie…

Dziewczyna wraz z koleżankami wybrała się na imprezę. W trakcie zabawy, ktoś zaproponował im zażycie pewnych kolorowych tabletek…

Podekscytowane dziewczyny wzięły je bez zastanowienia. Dlaczego by nie spróbować, w końcu to tylko jeden raz… Skutki tej decyzji okazały się jednak tragiczne.

Złośliwy zespół neuroleptyczny, to bardzo ciężkie powikłanie które może wystąpić u osoby zażywającej narkotyki. Objawia się drżeniem mięśni, hipertermią, zaburzeniami przełykania, przyspieszoną akcją serca, przyspieszonym oddechem, zaburzeniami świadomości, kwasicą metaboliczną, śpiączką a nawet zgonem!

Wszystkie trzy dziewczyny bardzo źle zniosły te tabletki. Jednak Amy miała największego pecha – doszło u niej do nieodwracalnego uszkodzenia mózgu. Dziewczyna utraciła wszystkie dotychczas nabyte umiejętności. Przestała mówić i chodzić. Od tej pory porusza się na wózku inwalidzkim.

Pamiętajcie, że nigdy nie wiadomo co zawierają dziwne tabletki pochodzące z nieznanego źródła. 80% tabletek ecstasy, które znajdują się w obiegu wcale nie zawiera MDMA. Czy warto ryzykować swoim zdrowiem i życiem dla jednego głupiego „wybryku”? Bądźmy rozważni i nigdy, nawet raz, nie sięgajmy po to świństwo jakim są narkotyki!

Na poniższym filmiku możecie zobaczyć, czym taki wybryk może się skończyć:

Chcesz więcej ciekawych artykułów? Polub nasz fanpage na Facebooku!